Nasze przedszkole to przede wszystkim osoby które je tworzą…
Kadra pedagogiczna placówki składa się z wykształconych, ciepłych i kochających pracę
z najmłodszymi osób, które każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby wszystkie dni spędzone w przedszkolu były dla dzieci wyjątkowe.

Motto które towarzyszy nam w codziennej pracy z dziećmi:LOGO PLASTUŚ

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.
Dzisiejsze zakochane dziecko, to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.
Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

Ronald Russell

Dyrektor Punktu Przedszkolnego „Plastuś” – Sylwia Szymańska-Galon

Wicedyrektor Punktu Przedszkolnego „Plastuś” – Krzysztof Pyciarz

Kadrę pedagogiczną placówki tworzą:

mgr Milena Ciszek – nauczyciel, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego, kierunek – Pedagogika Wieku Dziecięcego z Przyrodą, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, specjalność – Pedagogika Wieku Dziecięcego, studia podyplomowe z zakresu logopedii.

mgr Małgorzata Kołodziejczyk– nauczyciel, absolwentka studiów na kierunku Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, posiada kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej. W punktach przedszkolnych na terenie gminy Parzęczew pracuje od 2009 roku.

mgr Grażyna Słota –nauczyciel, absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek – Pedagogika Wieku Dziecięcego.

mgr Marta Małysa – nauczyciel, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego oraz Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek – Pedagogika Specjalna, specjalność Resocjalizacja z Wychowaniem Fizycznym, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek Terapia Pedagogiczna, absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna.

Regina Sadowska  nauczyciel, absolwentka Uniwersytety Łódzkiego na kierunku Pedagogika Społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno wychowawczej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku  Edukacja Wczesnoszkolna i Edukacja Przedszkolna z językiem angielskim.

mgr Agnieszka Tomczak – nauczyciel, absolwentka studiów na kierunku Pedagogiki z Polityką Społeczną, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z językiem angielskim.

mgr Iwona Olejniczak – nauczyciel, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego, kierunek- Pedagogika Wieku Dziecięcego z Plastyką, absolwentka Uniwersytety Łódzkiego, specjalność- Pedagogika Wieku Dziecięcego z Plastyką.

mgr Malwina Pabjańczyk – nauczyciel, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego, kierunek – Pedagogika Wieku Dziecięcego z Przyrodą, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, specjalność – Pedagogika Wieku Dziecięcego.

Karolina Szczepaniak- nauczyciel, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Nauk o Wychowaniu na kierunku Pedagogika w specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, studentka Studiów Magisterskich IIgo stopnia.

Kadrę niepedagogiczną placówki tworzą:

Marta Krawczyk – pomoc nauczyciela

Dorota Chojnacka – pomoc nauczyciela

Marlena Pisera – pomoc nauczyciela

Paulina Szymańska – pomoc nauczyciela

Na co dzień współpracują z nami:

Izabella Kudelska – pedagog

Beata Sylwestrzak – katechetka