Warsztaty tematyczne

Koło matematyczne – prowadzi pani Małgorzata Kołodziejczyk. Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju umysłowego i intelektualnego dzieci w zakresie kształtowania pojęć matematycznych, wspomaganie i rozwijanie uzdolnień i podnoszenie poziomu edukacji matematycznej.

Zajęcia  Dbam o Zdrowie – prowadzi p. Malwina Pietrzak. Zajęcia mają na celu promowanie zdrowego trybu życia. W trakcie zajęć dzieci będą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych, zapoznają się z zasadami zdrowego żywienia oraz pogłębią wiedzę dotyczącą dbania o zdrowie.

Zajęcia przyrodnicze -prowadzi pani Sylwia Ciepłucha. W ramach koła ekologicznego uczestnicy nauczą się jak można dbać planetę Ziemię. Poznają zasady segregacji śmieci oraz wykorzystania surowców wtórnych.

Terapia pedagogiczna – ma miejsce w Chociszewie i w Parzeczewie i prowadzona jest przez panią Małgorzatę Kołodziejczyk.

Zajęcia muzyczno-wokalne – spotkania prowadzone są przez panią Ewe Hołownię. Mają na celu pobudzanie i rozwijanie wyobraźni i ciekawości poznawczej dziecka, pomaganie w odkrywaniu własnych możliwości twórczych, kształcenie poczucia rytmu

Warsztaty dobrego zachowania – spotkania prowadzi pani Grażyna Słota w Parzęczewie i w Chociszewie

Koło taneczno- ruchowe prowadzone jest w Chociszewie i w Parzęczewie przez panią Milenę Ciszek.

Warsztaty teatralne – zajęcia prowadzi p. Grażyna Dębska, spotkania odbywają się w środy w Parzęczewie i Chociszewie. Dzieci trenują sztukę aktorską poprzez odgrywanie ról w przedstawieniach teatralnych dostosowanych do wieku i potrzeb przedszkolaków. Ponadto rozwijają swoją mowę, koordynację ruchową i zdobywają nowe doświadczenia.

Gimnastyka  – zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego. Dzieci ze wszystkich grup trenują pod okiem pana Marka Gapsy.

Koło gier planszowych– zajęcia odbywają się w Parzęczewie i prowadzi je pani Grażyna Słota i pani Katarzyna Wójkowska. Podczas zajęć dzieci uczą się przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter.

Koło warcabowo-szachowe– prowadzone jest przez panią Ewe Hołownię i panią Sylwie Ciepłuche. Zajęcia odbywają się w Parzęczewie, dzieci rozwijają koncentrację i cierpliwość, a także podejmują pierwsze samodzielne decyzje.