Projekt ekologiczny

W tym roku przedszkolnym nasze placówki pierwszy raz będą brały udział w projekcie ekologicznym współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pod tytułem „Plastusiowe dzieci same segregują śmieci” w ramach którego mamy dla dzieci zaplanowane cztery wyjazdy min. do Gospodarstwa  Ekologicznego w Konarzewie oraz Arboretum w Rogowie, a także szereg warsztatów i konkursów o tematyce ekologiczno-przyrodniczej. Głównym założeniem projektu jest rozbudzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci uczęszczających do Punktu Przedszkolnego Plastuś w Parzęczewie i w Chociszewie , zapoznanie ich ze sposobami racjonalnej gospodarki odpadami i zapobiegania ich powstawaniu.